Strona główna     Popularne obiekty     Szukaj obiektu     Dodaj obiekt     Zalogujsłońce nad morzem Szukaj obiektu

 Miasto:
 Nazwa obiektu:
 Typ:

 szukanie zaawansowane   


Oferty na wczasy
Wczasy w Polsce: Agroturystyka (41)Pola namiotowe (1)Pozostałe obiekty (1)Sanatoria (5)Schroniska (1)Domy Wczasowe (40)Pokoje Gościnne (224)Willa (15)Samodzielne mieszkanie (15)Apartamenty (123)Domki (126)Hotele (30)Kempingi (3)Kwatery Prywatne (89)Ośrodki wypoczynkowe (64)Pensjonaty (122)

słońce nad morzem Reklama
wczasy w gorach

słońce nad morzem Reklama
wczasy nad baltykiem

Atrakcje Turystyczne
 Zakład Przyrodoleczniczy w Ustce Skansen w Klukach Tomasz Iwan Show Trasy spacerowe w Ustce Szlaki w Kołobrzegu Wieża obserwacyjna na wyspie Wolin Fort Gerharda na wyspie Wolin Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach Latarnia morska na wyspie Wolin Woliński Park Narodowy

więcej  


tanie noclegi Kontakt

Webtraveling
Paweł Mallek
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel.         94 720 38 90
tel. kom. 668 679 976

Konto bankowe:
PKO BP S.A. (Inteligo)
50 1020 5558 1111 1608 3460 0080

e-mail: info@taniewczasy.pl

Newsletter

Chcą Państwo otrzymywać informacje o nowościach w serwisie? Proszę się zapisać do newslettera.

  Atrakcje Turystyczne

Trasy spacerowe w Ustce

    Na spacer po Ustce przeznaczyć można kilka godzin wędrując różnymi trasami. Przedstawione poniżej trasy obejmują najciekawsze miejsca w mieście.
Trasa I
Wyruszamy z okolic latarni morskiej. Idziemy ulicą Marynarki Polskiej, która jest głównym traktem Starej Ustki. Na jej początku po lewej stronie mijamy tzw. "Zaułek Kapitański". Znajdujące się tam domy pochodzą z 1765 roku. Na skwerze wyeksponowany jest dawny kamień młyński poprzednio wmurowany we frontową ścianę Kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja. Stanął on tutaj w 1365 roku. Jego wieża do roku 1887 pełniła jednocześnie funkcję latarni morskiej. Idziemy dalej ulicą M. Polskiej, mijamy pocztę, obok której znajduje się pod numerem 49 prywatne Muzeum Piekarnictwa i wchodzimy w jego ciąg handlowy. W połowie trasy na przeciwko fontanny "Trzech gracji" znajduje się Muzeum Ziemi Usteckiej. Po przejściu dalszych ok. 400 m znajdujemy się obok pętli autobusowej, na przeciwko, której stoi neogotycki kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela. W kościele znajdują się dwa obrazy pochodzące z II poł. XVII w. o charakterze epitafijnym oraz krucyfiks z 1752 roku. Zbliżając się do końca ulicy M. Polskiej mijamy kolejno po prawej stronie kino "Delfin", a następnie w parku miejskim pomnik Pożarników. Na końcu ulicy, obok stacji CPN znajduje się punkt "Informacji Turystycznej", my natomiast skręcamy w prawo i przechodzimy obok dworca PKP, a dalej przez most nad rzeką Słupią i wchodzimy w ulicę Westerplatte. Po drodze po prawej i lewej stronie oglądamy pozostałości po kwitnącej do niedawna stoczni "Ustka". Dochodzimy do portu. Największym jego obiektem jest elewator portowy. Nasz spacer dobiega końca, przechodząc obok tzw. "basenu węglowego" obecnie basenu rybackiego dochodzimy do "drugiego molo". Wychodząc na plażę podziwiać możemy naturalny układ wydmowy, tzn. wydmę białą, szarą i zieloną.
Trasa II
Wyruszamy z rejonu latarni morskiej i wychodzimy na ulicę Zaruskiego, gdzie oglądamy pochodzący z początku XIX w. spichlerz. W pobliżu znajduje się Zakład Przyrodoleczniczy założony na bazie powstałych tam w 1912 roku łazienek miejskich. Przechodzimy na promenadę i idąc w kierunku wschodnim mijamy mały amfiteatr, "Willę Red" pochodzącą z 1890 roku, która popularnie nazywana jest Willą Geringa. Dochodzimy na koniec do wieży widokowej, wcześniej mijając pomnik Fryderyka Chopina. Po zejściu z wieży dochodzimy do ulicy Chopina. W Parku Zdrojowym oglądamy pomnik umierającego wojownika trzymającego w ręce tarczę z herbem Ustki. Idąc dalej ulicą Żeromskiego mijamy kolejną willę w stylu szwajcarskim, następnie skręcamy w ulicę Mickiewicza gdzie kolejno widzimy dwie wille będące przykładem architektury wieżyczkowej z początku XX wieku. Rejon miasta, po którym aktualnie spacerujemy zaczął powstawać na przełomie lat 70 i 80 XIX wieku. Dochodzimy do ulicy Kopernika i oglądamy kolejny z pałacyków, mieszczący obecnie ośrodek wypoczynkowy ZNP. Spacerując dalej skręcamy w ulicę Kościuszki i dochodzimy do targowiska miejskiego, za którym znajduje się Plac Wolności, a w głębi najstarsza ustecka szkoła podstawowa. Idąc dalej ulicą 9 Marca, Placem Dąbrowskiego i Grunwaldzką wędrujemy przez część miasta zbudowaną już po ostatniej wojnie dochodzimy do obiektów Centrum Rekreacji, Kultury i Promocji Miasta. Znajduje się tutaj kompleks boisk, w obiekcie odbywa sę cały szereg imprez rozrywkowych.

więcej
Obiekty w pobliżu " Trasy spacerowe w Ustce "

Nazwa obiektu Typ Miejscowość Ilość miejsc Ceny
Apartament w Ustce 150m od morza - Dom Rybaka Apartamenty Ustka 2+1 40 - 80
Willa Nostalgia - Ustka Przewłoka Willa Ustka b/d 65 - 90
Mieszkanie u ALI - Ustka Kwatery Prywatne Ustka 6 35 - 300
Kompleks domków "Rodzinna Kraina" Domki Ustka 40 30 - 50
Mieszkania U Ireny - Ustka Agroturystyka Ustka b/d 0 - b/d
Apartament Pod Kasztanami - Ustka Apartamenty Ustka 6 b/d - b/d
Pensjonat w Ustce Pensjonaty Ustka 14 30 - 50
Apartament OP3 - Ustka Apartamenty Ustka 6 0 - b/d
Apartamenty O-VILLA w Ustce Apartamenty Ustka b/d 43,16 - 43,33
Pokoje gościnne - Ustka Kwatery Prywatne Ustka b/d 35 - 40Polityka prywatności